Zindeo sú dezodoranty alebo antiperspiranty? 

Hlavný rozdiel v dezodorante a antiperspirante je rozdielna účinná zložka. Dezodorant väčšinou obsahuje vône ktoré jemne neutralizujú a prekrývajú potný pach, antiperspiranty naopak zabraňujú poteniu, preto potný pach nevzniká. O tom ako je potenie dôležité si môžte prečítať v záložke” O potení“. Zindeo anti-odorant a dezodoranty nezabraňujú poteniu a ani neprekrývajú potný pach vôňou.  Neutralizáciou baktérií spôsobujúcich zápach Zindeo anti-odorant a dezodoranty eliminuje príčinu vzniku pachu.

Ako funguje anti-odorant Zindeo 

Po dvoch týždňoch používania anti-odorantu sa bude cítiť čistešie a sviežejšie ako pri používaní bežných antiperspiratntov a dezodorantov. Anti-odorant neobsahuje vôňe. Pri dlhodobom používaní (6 mesiacov) zistíte že nemusíte používať anti-odorant každý deň, stačí 2x týždenne, alebo vtedy, keď cítite, že je to potrebné.

Zindeo dezodoranty sú organické produkty, bez hliníku (aj bez zlúčenín hliníka), bez živočíšnych zložiek a vône. 

Hliník sa často pridáva do formulácií antiperspirantov a dezodorantov, pretože má sťahujúci účinok a upcháva potné póry. Bolo ale preukázané, že sa spája so zvýšeným nebezpečím vzniku nádorovných ochorení a rakoviny prsníka. Zindeo anti-odorant a deodoranty sú vyvinuté bez takýchto škodlivých zložiek, sú bez esenciálnych olejov a alergénov z nich. Ďalej neobsahujú potencionálne alergény: mastenec, glykoly, sódu bikarbónu, mliečne kyseliny, laktózu ani med. Všetky Zindeo produkty sú vegánske a niesú testované na zvieratách.

Detox podpazušia.

Zmenená mikloflóra v podpazuší pri používaní bežných dezodorantov alebo antiperspirantov môže spôsobiť nadmernú produkciu baktérií, ktoré prispievajú k ešte intenzívnejšiemu pachu keď tieto výrobky prestanete používať. Jednoduchý detox pokožky dostane baktérie späť do rovnováhy, je to prospešné  nielen na očistu podpazušia od nahromadených toxínov, ale pomôže tiež znížiť objem a pach potu. Na začiatku používania Zindeo anti-odorantu a dezodorantov preto dodržujte 48 hodinový detox podpazušia bez použitia akéhokoľvek deodorantu či antiperspirantu. Na umývanie podpazušia sú vhodné Zindeo prírodné soľné mydlá, ktoré sú v 4 vôňach.

Môžu Zindeo dezodorant požívať aj dospievajúci, je bezpečný pre použitie aj v tehotenstve?

Zvýšené potenie a pach z potenia sa začína objavovať v pubertálnom veku. Zindeo dezodoranty neobsahujú esenciálne oleje ani žiadne iné alergény, je teda bezpečný deodorant pre dospievajúcich a citlivú pokožku. Znášanlivosť pokožky a účinok je dermatologicky testované.